تبلیغات
ثبت نام

ثبت نام بدون کنکور در دانشکده علوم قرآنی اصفهان

معرفی دانشکده علوم قرآنی اصفهان
دانشکده علوم قرآنی اصفهان (واقع در شهر دولت¬آباد برخوار) وابسته به دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم (سازمان اوقاف و امور خیریه)، از سال 1390 و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در رشته¬های تفسیر قرآن و علوم قرآن در مقطع کارشناسی پیوسته اقدام به جذب دانشجو نمود. در سال 1391 رشته «تربیت معلم قرآن» و در سال 1394 رشته «علوم حدیث» نیز به مجموعه رشته¬های این دانشکده افزوده شد. در سال 1395 و با توجه به ابلاغ سرفصل جدید رشته «علوم قرآن و حدیث» از سوی وزارت علوم، تمامی رشته¬های فوق در همین رشته ادغام و از این سال به بعد، دانشکده علوم قرآنی اصفهان نیز مانند دیگر دانشگاه¬های کشور، تنها در این رشته فعالیت خود را ادامه می¬دهد. از سال 1392 و با جذب دانشجو در رشته «علوم قرآن» در مقطع کارشناسی ارشد، فعالیت این دانشکده در مقطع تحصیلات تکمیلی نیز آغاز گردید و تاکنون نیز ادامه دارد.
شیوه جذب دانشجو در این دانشکده
با توجه به اینکه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ـ که دانشکده علوم قرآنی اصفهان نیز زیر نظر آن فعالیت می¬کند ـ از جمله دانشگاه¬های روزانه و دولتی به شمار می¬رود، علاقمندان به تحصیل در این مجموعه ـ مانند دیگر دانشگاه¬های دولتی ـ لازم است از طریق سازمان سنجش به عنوان دانشجو معرفی گردند. در حال حاضر و به ویژه برای سال تحصیلی 98ـ99 امکان ادامه تحصیل در این دانشکده از هر دو طریق «شرکت در کنکور سراسری» و «پذیری صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور)» وجود دارد.
علاقمندان جهت پذیرش بدون کنکور
، لازم است در بازه زمانی20\12\1397 تا 06\06\1398 با مراجعه به سایت سازمان سنجش و از طریق لینک «سامانه پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی ...» و طیّ مراحل مربوطه، نسبت به انتخاب کد رشته¬محل این دانشکده اقدام نمایند.
کد رشته¬محل دانشکده علوم قرآنی اصفهان (دولت¬آباد) برای تحصیل در رشته علوم قرآن و حدیث 11234 می¬باشد. لازم به ذکر است، در سال تحصیلی 98ـ99 دانشجویان پذیرفته¬شده بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) به عنوان دانشجویان «نوبت دوم» پذیرش می¬شوند و ملزم به پرداخت شهریه هستند.
میزان شهریه تحصیلی در سال 97 به شرح زیر بوده است
که در سال 98 نیز افزایش 15 تا 20 درصدی خواهد داشت: شهریه ثابت: حدود 140 هزار تومان هر واحد درس عمومی: حدود 10 هزار تومان هر واحد درس پایه: حدود 15 هزار تومان هر واحد درس تخصصی: حدود 19 هزار تومان این مبلغ در مقایسه با دانشگاه آزاد یا مراکز غیرانتفاعی تقریباً یک سوم می¬باشد.
چه کسانی می‌توانند از طریق «پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی» وارد این دانشکده شوند:
 دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه نظام جدید آموزشی ۶-۳-۳؛ این دسته از علاقمندان می‌توانند در این مرحله از پذیرش ثبت نام کنند و بعد از اتمام امتحانات نهایی و دریافت کارنامه از آموزش و پرورش، معدل کتبی خود را درج کنند.
 دارندگان دیپلم نظام آموزشی جدید (۶-۳- ۳) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸.
 دارندگان مدرک پیش¬دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) با اخذ حداکثر تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۸.
 دارندگان دیپلم نظام قدیم آموزشی. ‌ دارندگان مدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای. ** توجه: دارندگان دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند نیز می¬توانند پس از اخذ مدرک مورد نیاز (پیش دانشگاهی یا کاردانی) از این روش استفاده نمایند. پذیرش از طریق شرکت در کنکور سراسری: علاقمندانی که در کنکور سراسری سال 98 ثبت¬نام کرده¬اند نیز می¬توانند پس از اعلام نتایج و در موعد انتخاب رشته، نسبت به انتخاب کد رشته¬محل دانشکده علوم قرآنی اصفهان اقدام و امکان تحصیل به صورت روزانه (بدون شهریه) را برای خود فراهم آورند. زمان و جزئیات انتخاب رشته طبق زمان¬بندی سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود و پس از برگزاری کنکور و اعلام نتایج مشخص خواهد شد.

مسیر جاری :